Militaire oefening 3 tot en met 6 november

Van 3 t/m 6 november 2025 oefent Defensie in onze regio. Ook in Lemelerveld en Hoonhorst kunnen oefeningen plaatsvinden. 

Militairen moeten oefenen in omstandigheden die lijken op echte militaire inzet. Daarom oefenen militairen niet alleen op oefenterreinen, maar ook bij u in de buurt. Bijvoorbeeld op de openbare weg. Daar kunt u last van hebben.

Het 104 Verkenningseskadron JISTARC oefent met 24 militairen en 8 Fennek-verkenningsvoertuigen. Tijdens de oefening voert de eenheid verkenningen uit van locaties zoals bruggen en complexen, en bewaakt verschillende punten en objecten.

Heeft u overlast van deze oefening?

Defensie doet er alles aan om overlast te voorkomen. Als er toch hinder is of schade ontstaat, dan kunt u zich melden bij Defensie. U kunt 24 uur per dag een klacht indienen. Dit doet u bij het Situatie Centrum Koninklijke Landmacht op telefoonnummer: 088 958 30 00 of via e-mailadres: sitcen.dienstploeg@mindef.nl. Kijk voor meer informatie op: www.defensie.nl/onderwerpen/klachten-en-schadeclaims