Milou Groen is de nieuwe kinderburgemeester van Dalfsen
Milou Groen, 12 jaar oud uit Nieuwleusen, is dit schooljaar de nieuwe kinderburgemeester van de gemeente Dalfsen. Maandagavond 6 oktober wordt ze als vijfde Dalfser kinderburgemeester officieel benoemd door burgemeester Michael Sijbom in de vergadering van de gemeenteraad.
Milou woont in Nieuwleusen en zit in groep 8 van basisschool De Meele in Nieuwleusen. In haar vrije tijd doet ze aan dansen, turnen en majorette. Ze houdt veel van dieren en van de natuur.
Gehoorbeperking
Milou heeft een gehoorbeperking. Ze is goed in gebarentaal, maar heeft dat voor haar dagelijks leven ‘gelukkig niet nodig’. Ze wil graag andere dove en slechthorende kinderen uit de gemeente Dalfsen ontmoeten en hen meer aandacht geven.
Net zoals de andere kinderen solliciteerde Milou op de functie met een video. Er waren in totaal twaalf jongens en meisjes die dat deden, uit alle kernen van de gemeente. Uiteindelijk mochten zes van hen op gesprek komen. Zij mochten zichzelf presenteren aan onder andere burgemeester Michael Sijbom en kinderburgemeester van vorig schooljaar Lela Dijsselhof.
Volg Milou
Maandagavond 6 oktober wordt Milou officieel geïnstalleerd door burgemeester Michael Sijbom in de vergadering van de gemeenteraad. Ze is dan tot het einde van dit schooljaar kinderburgemeester van de gemeente Dalfsen.
Benieuwd naar wat Milou allemaal gaat doen het komende jaar? Je kunt haar activiteiten volgen in de blog ‘Milou schrijft’ op de website en via haar posts op de socialmediakanalen van de gemeente Dalfsen.